Panel grzewczy, grzejnik na podczerwień RADIANT 1800W

Dostępność: czasowo niedostępny
Cena: 890,00 zł 890.00
Cena netto: 723,58 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Panel grzewczy, grzejnik na podczerwień Radiant, moc: 1800W

Panele grzewcze na podczerwień Radiant  to nowoczesne i skuteczne grzejniki wysokotemperaturowe  działające w technologii podczerwieni długofalowej (IR-C). Niewielkie wymiary i waga, łatwy sposób instalacji oraz wydajna płyta grzewcza, promieniująca ciepło pod dużym kątem oraz dobra cena wyróżniają te panele spośród innych grzejników o dużej mocy dostępnych na rynku.
Ten smukły i lekki promiennik w trwałej metalowej obudowie, posiada wydajny element grzewczy wykonany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Powierzchnia grzewcza została wykonana ze specjalnego stopu aluminium, o unikalnym łukowatym przekroju dodatkowo specjalnie żebrowana, co wydatnie zwiększa powierzchnię emisyjności fali cieplnej oraz kąt rozprzestrzeniania się promieniowania podczerwonego w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych. Z zewnątrz element grzewczy jest pokryty warstwą specjalnej nano farby.
Urządzenie to emituje przednią częścią ciepło w postaci promieniowania podczerwonego, uzyskując przy tym bardzo wysoką sprawność cieplną bliską 90%. Pełna moc grzewcza osiągana jest w czasie zaledwie 10 minut, co przekłada się na mniejsze zużycie energii niż w innych rozwiązaniach grzewczych (niska bezwładność systemu grzewczego).
Panele grzewcze z serii Radiant to najbardziej ekonomiczny sposób ogrzewania dużych kubatur, w sytuacji kiedy konieczne jest zachowanie ciągłego komfortu cieplnego. Są odpowiednie do ogrzewania pomieszczeń przemysłowych: hal, magazynów, warsztatów czy struktur rolniczych, a także innych obiektów o wysokości stropu 3,5-10 m. Sprawdzają się też w przypadku innych większych obiektów użytkowych czy mieszkalnych. Montowane są na ścianie lub na suficie za pomocą dołączonych, regulowanych uchwytów.
Grzejniki są całkowicie bezpieczne w użytkowaniu, ich powierzchnia nagrzewa się maksymalnie do temperatury 380°C, posiadają wbudowane zabezpieczenie przez przegrzaniem. Urządzenia spełniają surowe normy w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i  ochrony środowiska - certyfikat CE.

W serii Radiant dostępne panele grzewcze o mocy: 1000W, 1800W, 2400W i 3200W.

Ogrzewanie na podczerwień to komfortowe, bezawaryjne i bezobsługowe ogrzewanie pomieszczeń, ekonomiczne w eksploatacji i przyjazne dla środowiska.

Dane techniczne:

zastosowanie pomieszczenia o średniej i dużej kubaturze; hale produkcyjne, hale wystawowe i sportowe, magazyny, warsztaty, duże obiekty handlowo-usługowe, sklepy, restauracje, biura, muzea i galerie, kościoły, wysokie mieszkania i in.
moc 1800W
zasilanie 230-240 V, 50-60Hz
ogrzewana powierzchnia do 18-20 m kw. - wartości orientacyjne
rozmiar 100x18,9x6,7 cm
waga 6,5kg
kolor obudowy czarny
powierzchnia elementu grzejnego stop aluminium, żebrowana
montaż ściana (wys. min. 2,35m) lub sufit (wys. min. 3,4m), odległość obiektów łatwopalnych od powierzchni przedniej panelu 1,5 m
klasa ochrony IPX4
gwarancja 5 lat
dodatkowe informacje w zestawie uchwyty montażowe, przewód zasilający z wtyczką

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl