HLBACT Bacticlean UV System, lampa bakteriobójcza przepływowa z filtrem Hepa

Dostępność: czasowo niedostępny
Cena: 2 549,00 zł 2549.00
Cena netto: 2 072,36 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

HLBACT Bacticlean UV System, lampa bakteriobójcza przepływowa UV-C + filtr HEPA

System Bacticlean brytyjskiej marki Victory  to idealne rozwiązanie do redukcji patogenów przenoszonych przez powietrze. Wykorzystuje promieniowanie ultrafioletowe do dezynfekcji powietrza. Osiąga to poprzez przepuszczanie powietrza z kontrolowaną szybkością przez promienniki UV, a tym samym wystawia mikroorganizmy znajdujące sią w powietrzu na śmiertelne dawki UV-C. Masa jądrowa komórek mikroorganizmów jest uszkodzona w wyniku procesów fotolitycznych w stopniu uniemożliwiającym podział komórek, a tym samym dalsze namnażanie. Dlatego Bacticlean jest niezwykle skuteczny w dezaktywacji bakterii przenoszonych przez powietrze, wirusów, drożdży i pleśni. Pomaga również w usuwaniu z powietrza unoszących się w powietrzu komórek pyłku, które powodują katar sienny.
Urządzenie Bacticlean to małe, przenośne urządzenie. System Bacticlean jest niezwykle prosty w obsłudze i bezpieczny w użyciu. Podłączany jest do sieci za pomocą standardowej wtyczki.
Średni czas pracy przed koniecznością wymiany lampy wynosi 8000 godzin.

Technologia ultrafioletowa to niechemiczne podejście do dezynfekcji, nic nie jest dodawane, co czyni ten proces prostym, niedrogim i wymagającym bardzo niewielkiej konserwacji.
Może działać nawet wtedy, gdy bakterie, wirusy i inne patogeny uodporniły się na inne metody dezynfekcji.

Bacticlean zawiera filtr Hepa dla jeszcze większej ochrony i korzyści. Filtr HEPA (High Efficiency Particulate Air) usuwa co najmniej 99,97% cząstek stałych z powietrza do co najmniej 0,3 mikrona o średnicy. Ten filtr pomoże usunąć typowe alergeny domowe, takie jak zarodniki pleśni, odchody roztoczy i cząsteczki kurzu domowego, a także sierść zwierząt i pyłki, co jeszcze bardziej poprawia jakość powietrza opuszczającego urządzenie.

Zastosowania:

- Opieka zdrowotna i placówki medyczne
- Obszary cateringu i przygotowywania posiłków
- Sektory hotelarstwa i edukacji
- Siłownie i ośrodki rekreacyjne
- Placówki opieki nad dziećmi i osobami starszymi

 

Testy Bacticlean

Testy przeprowadzono w szpitalu Freeman w Newcastle, gdzie skuteczność systemu Bacticlean wobec opornych na metycylinę Staphylococcus aureus okazała się doskonała. Średnie dane przedstawiają wartości redukcji LOG10. Wyniki testów Microsearch Laboratories były bardzo jasne. W gabinecie o pojemności 95 metrów sześciennych, w którym urządzenie Bacticlean zainstalowano na 2 tygodnie, średnie dzienne zmniejszenie ilości mikroorganizmów było następujące: Bakterie -98,3%, Drożdże -94,7%, Pleśnie -90,3%.
W próbie na 10 metrach sześciennych uzyskano następujące wyniki: Salmonella 930 000 redukcja do zera; Aspergillus 1 700 000 redukcja do 7; Candida 1 400 000 redukcja do zera; Listeria 2,900,000 redukcja do 70; Pseudomonas 1 800 000 redukcja do 7.
Wyniki testu Bristol Water Company wykazały zmniejszenie liczby kolonii na płytce z agarem z ekstraktem drożdżowym w następujący sposób: w strefie recepcji 8 kolonii do 1; w laboratorium 3 kolonie do 0. Jedna jednostka Bacticlean ma 90% skuteczność działania dezynfekującego w pomieszczeniu o powierzchni 95 metrów sześciennych w ciągu 2 godzin w warunkach nieruchomego powietrza.

Dane techniczne:

Zasilanie: ~230V
Moc lamp: 36 W
Klasa ochrony: IP20
Wymiary: 45 x 45 x 12 cm

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl