Lampa na owady (owadobójcza) TURBINE, wiatrakowa

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 2 990,00 zł 2990.00
Cena netto: 2 430,89 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Profesjonalna lampa na owady (owadobójcza) wiatrakowa, Turbine (30602)

Zaawansowana technologicznie, nowoczesna lampa wiatrakowa na owady Turbine wyprodukowana przez włoską firmę MO-EL, skutecznie eliminuje różnego typu owady latające na duża skalę (muchy, komary, ćmy, mole, osy itp.). W lampie zainstalowana są dwie wysokiej jakości świetlówki UV-A o łącznej mocy 80W, o bardzo dużej mocy przyciągania - lampa działa na obszarze do aż 300-400m2 . Urządzenie to dedykowane jest głównie dla obszarów wiejskich, w szczególności do gospodarstw rolnych, stajni, ferm, obór, ogrodów i sadów, a także dla obiektów przemysłowych (hale produkcyjne, magazyny), wszędzie gdzie używanie chemicznych środków owadobójczych może niszczyć plony lub działać niekorzystnie na zdrowie ludzi i zwierząt.
Zasada działania polega na  przyciąganiu światłem UV-A owadów, które zostają wessane do wewnątrz lampy przez działanie wiatraka zasilanego silnikiem elektrycznym. Owady są wciągane do środka lampy owadobójczej i przenoszone do dolnej części urządzenia (nie mają możliwości ponownego wydostania się). Powietrze jest zasysane przez lampę z prędkością 4m/s, dlatego żaden latający owad znajdujący się w pobliżu nie może uciec. Pojemnik osłaniający elementy elektryczne jest zrobiony ze stali nierdzewnej, a obudowa zewnętrzna lampy oraz wiatrak wykonane są z aluminium, co gwarantuje wyjątkowo solidną konstrukcję oraz długą żywotność urządzenia.
Lampa owadobójcza Turbine posiada poziom ochrony przez wodą i wilgocią IPX4, może być więc użytkowana na stałe na zewnątrz. Urządzenie może być instalowane na dwa różne sposoby:
jako podwieszone do sufitu za pomocą łańcuchów lub przytwierdzone do ściany kołkami. Objętość podpiętej siatki na owady wynosi 25 litrów - dł. worka 1m, ale możliwe jest zastosowanie krótszej siatki o dł. 30cm - opcja. Część na przechowanie owadów łatwo się oddziela od urządzenia, zapewnia to łatwość w utrzymaniu i przy czyszczeniu lampy.
Urządzenie to nie zanieczyszcza środowiska, nie wymaga szczególnych czynności konserwacyjnych, jest bardzo łatwe w utrzymaniu. Lampa nie wytwarza żadnych związków chemicznych, fal magnetycznych, zapachów czy dymu, dlatego jest całkowicie bezpieczna dla ludzi, zwierząt i upraw.

Produkt poddany jest włoskiej kontroli jakości, posiada znak CE i spełnia europejskie normy w zakresie ochrony zdrowia i ochrony środowiska.  Jest producent jest liderem w branży produkcji lamp owadobójczych.

To jedyne tego typu urządzenie dostępne na rynku. Model  dostępny na zamówienie.


Dane techniczne:

Przeznaczenie: użytek komercyjny, wewnętrzny i zewnętrzny: gospodarstwa rolne i hodowlane, stadniny koni, fermy, zakłady przemysłowe i inne duże otwarte powierzchnie np. ogrody, sady.
Rozmiary: 40,7x35,6x94 cm
Waga: 11 kg
Zasilanie: 230-240V ~ 50 Hz
Całkowity pobór mocy: 165 W
Zakres działania liniowy: promień 15-18m
Pole działania: do około 300-400 m2
Klasa izolacji: I
Świetlówka: 2x 40W UV-A (opcjonalnie 2 x40W UV-A ofoliowane, zabezpieczone na wypadek uszkodzenia mechanicznego)
Żywotność świetlówki: około 2000h
Szybkość wiatraka: 1000 obr/min
Stopień ochrony: IPX4
Materiał: aluminium
Gwarancja: 2 lata


Informacje na temat lamp owadobójczych w dziale: Lampy na owady INFO
oraz w sekcji pytania i odpowiedzi: FAQ lampy na owady

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl