ICON 10 (1000W) Pionowy grzejnik hybrydowy, dualny panel grzewczy (kolory: biały, antracyt)

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena brutto: 2 056,00 zł 2056.00
Cena netto: 1 671,54 zł
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Pin It

Opis

ICON 10 Pionowy grzejnik hybrydowy, dualny: konwekcja i podczerwień,  moc: 1000W (kolory: biały lub antracyt-ciemny szary)

Grzejniki Icon to eleganckie i ekonomiczne urządzenia działające w technologii hybrydowej Dual-Therm, będącej połączeniem dwóch rodzajów ogrzewania: ogrzewania podczerwienią i konwekcji. Takie połączenie gwarantuje komfort w postaci przyjemnego, rozproszonego ciepła w ogrzewanym pomieszczeniu. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki nowoczesnemu designowi i pionowej formie o szerokości zaledwie 45cm dobrze komponują się w każdym wnętrzu, stanowiąc element przyciągający wzrok. Produkowane są przez włoską firmę z długoletnim doświadczeniem w branży ogrzewania elektrycznego.

Dzięki użyciu wydajnych elementów grzejnych, możliwe jest uzyskanie wymaganego komfortu cieplnego w pomieszczeniach, również przy dynamicznie zmieniających się warunkach cieplnych. Zastosowanie dualnego systemu grzewczego w jednym urządzeniu umożliwia uzyskanie znacznych oszczędności energii, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności.

Grzejnik Icon posiada wbudowany elektroniczny, prosty w obsłudze panel sterowania z wyświetlaczem LCD, sterujący pracą grzejnika w zakresie temperatur 10-30°C.  Pozwala on na praktyczne tygodniowe programowanie pracy urządzenia (na każdy dzień, z dokładnością do 1 godz.), z trzema fabrycznie ustawionymi programami dopasowującymi się do danego stylu życia: biurwy, wakacyjny i zdefiniowany przez użytkownika. Grzejnik umożliwia wybór spośród 4 różnych trybów pracy: Komfort, Eco, Ochrona przed zamarzaniem i Programowanie tygodniowe. Termostat o wysokiej dokładności (aż do 0,2°C) w sposób automatyczny, płynnie reguluje pracę urządzenia i uruchamia wybrany system grzewczy w zależności od warunków cieplnych (tryby pracy: oba systemy jednocześnie, tylko podczerwień lub brak ogrzewania). Elektroniczny termostat zapewnia inteligentne zarządzanie ciepłem, automatycznie zmniejszając zużycie, gdy temperatura osiągnie wymagany poziom. Urządzenie samo dobiera moc grzewczą potrzebną do ogrzania pomieszczenia w zależności od ustawionej temperatury. Na podświetlanym wyświetlaczu można w dowolnym momencie sprawdzić aktualnie zaprogramowaną oraz rzeczywistą temperaturę w pomieszczeniu.
Przy niskich temperaturach otoczenia, kiedy wymagana jest większa moc grzewcza dla osiągnięcia pożądanej temperatury w krótszym czasie, uruchamia się wewnętrzny aluminiowy rdzeń grzewczy zapewniający ciepło  w trybie konwekcji. Grzejnik nie posiada wentylatora, dzięki temu konwekcja jest całkowicie naturalna. Dzięki niezwykle wydajnemu elementowi grzewczemu (szybko nagrzewający się i długo utrzymujący ciepło), uzyskujemy mniejsze zużycie prądu.
Po osiągnięciu danej temperatury otoczenia, grzejnik automatycznie przechodzi w stan utrzymywania temperatury za pomocą emisji ciepła w podczerwieni długofalowej. Duża powierzchnia przednia urządzenia jest równomiernie ogrzewana i promieniuje przyjemnym ciepłem, ogrzewając wszystkie powierzchnie w pomieszczeniu, podobnie jak promienie słońca. Energia akumulowana jest w  przestrzeni i oddawana powoli do pomieszczenia w późniejszym czasie. W energooszczędnym trybie ogrzewania podczerwienią grzejnik pobiera tylko około 1/5 mocy nominalnej.
Grzejniki Icon posiadają dodatkowe funkcje:
Czujnik ruchu - przystosowuje grzejnik do harmonogramu życia, automatycznie, stopniowo obniżając temperaturę w pomieszczeniu, gdy jest ono puste.
Czujnik otwartego okna - przełącza grzejnik w tryb stand-by, w chwili otwarcia okna, by zapobiec stratom ciepła.
Licznik zużycia energii (Powercheck)- umożliwia sprawdzenie ile energii elektrycznej zostało zużyte w ciągu ostatnich 24 godzin lub ostatnim tygodniu, pozwalając na optymalizację pracy urządzenia pod kątem energooszczędności.
Powyższe funkcje oraz możliwość dostosowania pracy grzejnika do trybu korzystania z pomieszczenia (programator), pomagają zmniejszyć zużycie energii i utrzymać na niskim poziomie rachunki za energię elektryczną.

Zgodny z rozporządzeniem EcoDesign.

W serii dostępne grzejniki o mocach: 750W, 1000W, 1500W i 2000W, w dwóch kolorach: białym i antracyt.

 

Dane techniczne

zastosowanie ogrzewanie mieszkań, domów, biur, sklepów, hoteli, restauracji i wiele innych
moc 1000W
zasilanie ~230 V
montaż ściana
ogrzewana powierzchnia pomieszczenia do 9-12 m kw. (orientacyjnie)
wymiary 45 x 110 x 10,5 cm
waga 11,2 kg
kolor biały RAL 9003 lub ciemny szary-antracyt RAL 7024
klasa ochrony IP24
dodatkowe informacje wbudowany programowalny termostat elektroniczny, licznik zużycia energii, czunik otwartego okna, przewód zasilający z wtyczką ~ 1m
gwarancja 2 lata (producenta)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl